Datça'da kıyıları pırıl pırıl oldu

MUĞLA'nın Datça ilçesinde, bir grup çevreci tarafından kıyı temizliği yapıldı. Gün boyu yapılan temizlik çalışmasında toplam 60 büyük çöp poşeti dolusu katı atık toplandı.

Deniz Temiz Derneği'nin (TURMEPA) çağrı üzerine, Datça Amatör Denizciler ve Gemi Adamları Derneği ile Datça Belediyesi'nin öncülüğünde, gönüllü çevrecilerin katılımı dün gerçekleştirilen etkinlikte, Kargı Koyu'ndan başlayarak; Marmaris istikametine doğru 20 kilometrelik kıyı şeridinde temizlik çalışması yapıldı. Gün boyu süren etkinlikte, 60 büyük çöp poşeti dolusu katı atık toplandı. Turizm sezonunun sona ermesinden sonra tatilcilerin geride bıraktığı özellikle sigara izmaritleri ile pet şişe ve teneke içecek kutularından arındırılan sahiller pırıl pırıl oldu.

Datça Amatör Denizciler ve Gemi Adamları Derneği Başkanı Hacı Dağ, etkinliğin pandemi nedeniyle ikişerli, üçerli küçük gruplar halinde gerçekleştirildiğini söyledi. Etkinlikte her bireyin kendi evinin önünden temizliğe katıldığını ifade eden Dağ, toplanan çöplerin, katı atık depolama tesislerine gönderilmek üzere belediye temizlik ekiplerine teslim edildiğini söyledi.

BENZER İÇERİKLER