Datça Altın Badem Ödülleri 2. kez sahiplerini buldu

Aylardır büyük bir heyecanla beklenen “Datça Altın Badem Ödülleri” töreni geçtiğimiz günlerde Datça Amfi Tiyatro’da yapıldı.

Saygın Medya (Saygın Kurt) tarafından organize edilen “Datça Altın Badem Ödülleri” töreni için, birbirinden ünlü isimler Datça’ya akın etti. Ödül törenini Jess Molho ve Şebnem Scheafer, birlikte sundu.

Şebnem Schaefer, Jess Molho

Orcey Hotel’in büyük katkılarıyla gerçekleşen törene; Cemal Hünal, Şahin Irmak, Bülent Emrah Parlak, Çetin Altay, Soner Olgun, Tuğçe Tayfur, Gizem Özdilli, Vahe Kılıçarslan, Fatih Boğalar, Murat Tavlı, İlayda Aydın, Emrah Karaca, Akın Ertübey, Cihan Yıldız, Ertem Şener, Abdülkerim Durmaz, Ahmet Çakar, Arif Susam, Ali Altay, Ahmet Selçuk İlkan, Alper Erözer, Rabia Tunçbilek, Veysel Mutlu gibi isimler katıldı. Fatih Portakal, Nazlı Çelik, Aleyna Tilki, Alişan ve Berkay, işleri nedeniyle Datça’daki törene katılamazken, gönderdikleri videolarla Datça halkını selamladılar.

Komite

2.500 kişilik Datça Amfi Tiyatro’da gerçekleşen 2. Datça Altın Badem Ödülleri törenine Datça halkı yoğun ilgi gösterdi ve Amfi Tiyatro tamamen doldu.

 

AZ DAHA EZİLİYORDU!..

Gecede en büyük ilgiyi Türkiye’nin Justin Bieber’i olarak anılan genç şarkıcı Alper Erözer gördü. “Umut Vadeden Sanatçı” ödülünü babası Cenk Erözer’in elinden alan Alper Erözer, sahneye çıktığı sırada, bir anda hayranlarının arasında kaldı ve ezilme tehlikesi atlattı.

İLK KEZ ONUR ÖDÜLÜ ALDI, DOĞAL SAÇLARIYLA DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ!..

Podyumlara yıllarını veren ünlü manken Gizem Özdilli, gecede Onur Ödülü ile onurlandırıldı. Ödül aldığı sırada duygulanan ve gözyaşlarına hakim olamayan Gizem Özdilli, hayatının ilk onur ödülünü aldığını itiraf etti ve yaptığı konuşmada; ‘Bir manken olarak beni, bir sanatçıyı onurlandırır gibi onurlandırdığınız için teşekkür ederim, bu benim ilk onur ödülüm’ dedi. 

Bu arada Gizem Özdilli, bakımlı saçlarıyla törenin en dikkat çeken isimlerinden olurken, gören herkes saçların kaynak vs. olduğunu düşündü. Ancak Gizem Özdilli’nin saçının kendi saçı olduğu ve bakımıyla da bizzat kendisinin ilgilendiği öğrenildi. 

PROTOKOLE OTURMADI!..

Datça Altın Badem Ödülleri töreninde ödül alan bir isim de Soner Olgun’du. Törene Bodrum-Datça arabalı feribotuyla gelen Soner Olgun, eşi ve kızıyla birlikte katıldığı törende protokolde oturmak yerine, amfi tiyatronun bir ucunda, halkın arasında oturmayı tercih etti. Ödül için anons edildiğinde, sahneye gelmesi dakikalar sürdü. Datça halkı, yaptığı konuşma sonrası Soner Olgun’u dakikalarca ayakta alkışladı. 

“MAVİ BONCUK” EKİBİNE ÖDÜL!..

“Türk Sinemasına Emek Verenler” kategorisindeki ödüle bu yıl “Mavi Boncuk” filmi layık görüldü. Törene, Tarık Akan’ın ailesinden hiç kimse katılmazken, Emel Sayın Palamutbükü’ndeki evinde olmasına rağmen, sağlık sorunları nedeniyle törene gelemedi. Münir Özkul’u temsilen kızı Güner Özkul, Halit Akçatepe’yi temsilen kızı Ebru Akçatepe, Zeki Alasya’yı temsilen eşi Jülide Alasya ve Metin Akpınar’ın yerine yakın aile dostu Nedim Aka törende hazır bulundu. Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal, Kıbrıs’ta stand up gösterisinde olduğu için katılamadı ve bir video mesajı gönderdi.

Zülal Memişoğlu, Cemal Hünal

“BEN SİZLERLE VAR OLDUM VE SİZLERİN SAYESİNDE BURADAYIM”

Törende ‘Yılın Sinema Filmi’ dalındaki ödülü “Kızım ve Ben” filmi kazanırken, Cemal Hünal aynı zamanda ‘Yılın Sinema Oyuncusu’ ödülüne layık görüldü. Cemal Hünal ve filmin çocuk oyuncusu Zülal Memişoğlu ödüllerini almak için sahneye gelirken, mikrofonu eline alan çocuk oyuncu Zülal Memişoğlu; ‘Ben sizlerle var oldum ve sizlerin sayesinde buradayım’ deyince amfi tiyatroyu dolduranlar tebessüm etti. 

“FİNLANDİYA İLHAMLI EĞİTİM SİSTEMİ” ÖDÜL GETİRDİ!..

Gecede ayrıca “Finlandiya İlhamlı Eğitim Sistemi” modeliyle dikkat çeken Fidol Okulları, kurulmalarından sadece bir yıl sonra “Yılın Eğitim Markası” ödülüne layık görüldü. Altın Badem Ödülü’nü, Fidol Okulları adına, kurucu Faik Birgül ve uzman psikolog Fulya Zorba aldı. 

İŞTE BU YIL 2.’Sİ DÜZENLENEN “DATÇA ALTIN BADEM ÖDÜLLERİ” TÖRENİNDE ÖDÜL KAZANANLAR;

-Yılın Haber Sunucusu (Erkek) : Fatih Portakal

-Yılın Haber Sunucusu (Kadın) : Nazlı Çelik

-Yılın Pop Müzik Sanatçısı (Kadın) : Aleyna Tilki

-Yılın Pop Müzik Sanatçısı (Erkek) : Berkay 

-Yılın Yazarı : Şebnem Burcuoğlu

-Yılın Komedi Filmi : Oflu Hoca Trakya’da

-Yılın Komedi Oyuncusu : Çetin Altay

-Yılın Magazin Programı (Hafta Sonu) : Cumartesi Sürprizi-Pazar Sürprizi – SHOW TV

-Yılın Magazin Programı (Hafta İçi) : Magazin D – KANAL D

Vahe Kılıçarslan, Alara Taş

-Yılın Televizyon Programı : Vahe ile Evdeki Mutluluk

-Yılın Fantezi-Arabesk Müzik Sanatçısı (Erkek) : Alişan

-Yılın Fantezi-Arabesk Müzik Sanatçısı (Kadın) : Tuğçe Tayfur

-Yılın Turizm Seyahat Acentası : Jolly Tour

-Yılın Ses Getiren Şarkısı: Te Ma Etmaje : Fatih Boğalar

-Yılın Yardımcı Oyuncusu (Erkek) : Murat Tavlı

-Yılın Yardımcı Oyuncusu (Kadın) : İlayda Aydın

-Yılın Birbirine En Çok Yakışan Dizi Oyuncuları : Bülent Emrah Parlak – Özlem Aydın (Ankara’nın Dikmeni)

-Yılın Şairi : Uğur Arslan

-Yılın Yüksek Öğretim Markası : Lefke Avrupa Üniversitesi

-Yılın Eğitim Markası : Fidol Okulları

-Yılın Turizm Markası : Orka Hotels

-Yılın Sanatçısı (Akustik) : Cihan Yıldız

-Yılın Sinema Filmi: Kızım ve Ben : Cemal Hünal

-Yılın Sinema Oyuncusu : Cemal Hünal

Jess Molho, Şebnem Schaefer, Salih Keçeci, Lütfü Sapmaz

-Yılın Magazin Dergisi: Quality of Magazine- Salih Keçeci

-Yılın Spor Programı: Beyaz Futbol

-Yılın Rock Müzik Sanatçısı : Ali Altay

-Yılın Umut Vadeden Sanatçısı : Alper Erözer

-Yılın Dizi Müziği : Fazilet Hanım ve Kızları (Alp Yenier)

-Yılın Sporcusu : Bahar Çağlar

Saygın Kurt, Veysel Mutlu

-Yılın Çıkış Yapan Şarkısı : Vay Delikanlı Gönlüm (Veysel Mutlu)

-Yılın Aksiyon Dizisi : Çukur

-Yılın Röportajı (Magazin) : Ajda Pekkan-Ömür Sabuncuoğlu Röportajı (Show Tv-Pazar Sürprizi)

BENZER İÇERİKLER